Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Pod patronatem serwisu Gdzieco.pl (zobacz wszystkie).
Dodano: 2014-10-24 15:26:15

Karykaturzyści bułgarscy. Wystawa prac z kolekcji Domu Humoru i Satyry w Gabrowie w warszawskim Muzeum Karykatury

2014-12-01 — 2015-02-22 Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Warszawa

W Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego od grudnia 2014 r. będzie można obejrzeć wystawę karykatury bułgarskiej, przygotowaną wspólnie przez Muzeum Karykatury w Warszawie oraz Dom Humoru i Satyry w Gabrowie. Wydarzenie jest rezultatem wzajemnej wymiany

Cena biletu: brak informacji

- Ten projekt nie jest naszym pierwszym zetknięciem się z twórczością bułgarskich artystów karykatury. Już od wielu lat rysownicy z Bułgarii istnieją w Muzeum, biorąc udział w organizowanych przez nas konkursach, skąd wiemy, że posiadają niesamowite poczucie humoru – mówi Elżbieta Laskowska, p. o. dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. – Ideą wspólnego przedsięwzięcia jest pokazanie, iż mimo geograficznej odległości i często odmiennych doświadczeń historycznych, możemy doskonale się rozumieć poprzez najbardziej uniwersalny język, jakim jest… uśmiech – dodaje.

Na ekspozycji przy ul. Koziej 11 można będzie obejrzeć ok. 100 prac bułgarskich rysowników satyrycznych XX i XXI wieku, klasyków i twórców współczesnych, które pochodzą z kolekcji Domu Humoru i Satyry. Zaprezentowane zostaną prace takich znakomitości ze świata rysunku satyrycznego, jak np. Rumen Dragostinov, Valentin Georgiev, Ivaylo Nikodimov czy Stefan Despodov.

Uroczysty wernisaż planowany jest na 1 grudnia b. r. w siedzibie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Wystawa potrwa do 22 lutego 2015 r.

Miejsce wydarzenia

Logo: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

ul. Kozia 11
00-070 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus