Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2016-09-16 16:28:24

Ceramika artystyczna w DK Zacisze

2016-09-1617:00 — 2017-06-16 Dom Kultury Zacisze, Warszawa

Zajęcia z ceramiki kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielką frajdą.

Cena biletu: 120 zł/m-c obejmuje materiały i wypalanie. Pojedyncze zajęcia 40 zł.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat w piątek, godz. 17.00-18.30.
Instruktor: Magda Jaworska.

Zajęcia z ceramiki kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielką frajdą. Dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb. Praktyczna nauka ręcznego formowania gliny oraz praca na elektrycznym kole garncarskim.

Magda Jaworska: Zapraszam na zajęcia ceramiczne. Będziemy wspólnie lepić zwierzaki, anioły, kubki i miseczki, a także dzwonki, ozdoby świąteczne, upominki dla całej rodziny i co tylko podpowie wyobraźnia!

Warsztaty ceramiczne mają mnóstwo zalet: kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielka frajdą!

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb, uczą się także szkliwienia i zdobienia wyrobów angobami.
Wszystkie ulepione przez uczestników prace są dwukrotnie wypalane w piecu ceramicznym, dzięki czemu będą trwałe i estetyczne. Po kilku tygodniach (czas potrzebny na wypał i obróbkę) każda praca, bezpiecznie zapakowana, wraca do autora.

Zapewniam bezpieczne, atestowane materiały, a także narzędzia i fartuszki ochronne dla wszystkich uczestników.

Więcej: www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1638

Miejsce wydarzenia

Logo: Dom Kultury Zacisze

Dom Kultury Zacisze

Blokowa 1
03-641 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus