Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2016-09-16 16:14:25

Bajkowa Sztuka Dziecka w DK Zacisze

2016-09-1916:30 — 2017-06-19 Dom Kultury Zacisze, Warszawa

Twórczość plastyczna to ważny element ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia plastyczne uczą dziecko dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, rozwijają wyobraźnię i intuicję. Dziecko zdobywa sprawność manualną ułatwiającą naukę pisania.

Cena biletu: 70 zł/m-c obejmuje materiały. Pojedyncze zajęcia 25 zł.

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat w poniedziałek, godz. 16.10-17.00.
Instruktor: Lucyna Kraśkiewicz.

Twórczość plastyczna to ważny element ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia plastyczne uczą dziecko dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, rozwijają wyobraźnię i intuicję. Dziecko zdobywa sprawność manualną ułatwiającą naukę pisania. Dzieci mogą wspólnie z bajkowymi bohaterami przeżywać ich przygody, troski, smutki i radości, dzięki czemu rozwijają swoją wrażliwość i empatię.

Lucyna Kraśkiewicz: Na zajęciach sekcji „Bajkowa Sztuka Dziecka” najmłodsi poznają różne techniki plastyczne: rysunkowe, graficzne, malarskie, przestrzenne i płaskie, a spośród nich: wydrapywanka, wyklejanka, wycinanka, stemplowanie, kolaż, frotaż, witraż, płaskorzeźba, monotypia, kompozycja z masy solnej i inne. Nauczą się posługiwać różnymi materiałami plastycznymi, takimi jak: farby, kredki, tusze, plastelina, bibuła, materiały przyrodnicze i tekstylne.

Warsztaty plastyczne będą wzbogacone w twórcze i bajkowe elementy. Bajkoterapia, to doskonała metoda relaksacyjna, dająca wsparcie i poczucie siły. Bajki, chętnie słuchane przez wszystkie dzieci, pełnią ogromną rolę w ich rozwoju i wychowaniu. Pomagają im zrozumieć świat i siebie oraz zachęcają do pokonywania własnych trudności. Również dostarczają wzorców moralnych, mówią co dobre, a co złe. Dziecko ma możliwość identyfikacji z pozytywnym bohaterem bajki. Dzięki temu pobudza własną wrażliwość, samodzielne myślenie i wyobraźnię.
Po wysłuchaniu różnorodnych bajek oraz baśni, dzieci na warsztatach będą tworzyły ilustracje do nich, uzewnętrzniając przy tym swoje emocje i uczucia. Nie zabraknie ćwiczeń i zabaw stymulujących twórczość, a m.in. układania własnych bajek i tworzenia mini książek artystycznych.

Więcej: www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/32

Miejsce wydarzenia

Logo: Dom Kultury Zacisze

Dom Kultury Zacisze

Blokowa 1
03-641 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus