Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2016-09-16 16:17:00

Balet w DK Zacisze

2016-09-1916:15 — 2017-06-19 Dom Kultury Zacisze, Warszawa

Doskonalenie zdolności ruchowych dzieci w wieku 5-7 lat. Nauka tańca klasycznego. Poprzez taniec dziecko rozwija swój talent, nabiera pewności siebie, uczy się zachowań scenicznych i relacji z publicznością.

Cena biletu: 90 zł/m-c. Próbne zajęcia 30 zł.

Zajęcia w poniedziałek, godz. 16.15-17.00.
Pedagog: Marzenna Bednarska-Almert.
Akompaniator: Antonina Kokszar.

Doskonalenie zdolności ruchowych dzieci w wieku 5-7 lat. Nauka tańca klasycznego. Poprzez taniec dziecko rozwija swój talent, nabiera pewności siebie, uczy się zachowań scenicznych i relacji z publicznością.

"PRZYPADKI TAŃCZĄCEGO DZIECKA"

Mianownik: Tańczące dziecko rozwija swój talent.
Dopełniacz: Tańczącego dziecka trudności nie załamują.
Celownik: Tańczącemu dziecku lekko na duszy.
Biernik: Tańczące dziecko podziwiają wszyscy.
Narzędnik: Z tańczącym dzieckiem nie ma kłopotu.
Miejscownik: Na tańczącym dziecku można polegać.
Wołacz: Dziecko! Przyjdź do nas.

Marzenna Bednarska-Almert:
Zapraszam dzieci na zajęcia, które wprowadzą je w świat muzyki i tańca klasycznego. Jest to taniec, który jest matką wszelkich form tańca, a bazę tę można następnie rozwijać w dowolnym kierunku uzdolnień ruchowych, np. taniec towarzyski, współczesny, akrobatyka, taniec na lodzie, gimnastyka artystyczna itp. Ucząc się go, dziecko poznaje możliwości swojego ciała i radość, jaką daje jego sprawność. Ćwiczy przy akompaniamencie żywej muzyki klasycznej (pianino), co skutkuje osłuchaniem i rozpoznawaniem tej dziedziny sztuki. Jednocześnie interpretacje ruchowe do muzyki dają wstęp do gry aktorskiej, rozwijają twórczą aktywność oraz wyobraźnię. Najmłodszym dzieciom technika tańca klasycznego podawana jest w formie ćwiczeń, zabawy i układów tanecznych, co wyrabia poczucie rytmu oraz pamięć. Jednocześnie dyscyplinuje je i uczy współistnienia w grupie. Na lekcjach pokazowych - okazjonalnie - dzieci będą występowały na scenie, którą mamy do dyspozycji w sali zajęć. Ma to duże znaczenie, ponieważ pozwoli dzieciom zaistnieć w warunkach scenicznych.

Więcej: www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1457

Miejsce wydarzenia

Logo: Dom Kultury Zacisze

Dom Kultury Zacisze

Blokowa 1
03-641 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus