Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2016-10-24 14:13:37

Klub Seniora

2016-10-2711:00 — 2017-05-25 Kino Iluzjon, Warszawa

Bilety w nowym sezonie Klubu Seniora za jedyne 5 złotych!

Cena biletu: 5 zł

Vive la France! (Niech żyje Francja!) to hasło przewodnie drugiego filmowego sezonu Klubu Seniora, w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej, organizowanego pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. Cykl ten jest nam szczególnie bliski, dlatego w nowym sezonie pragniemy uczynić Klub Seniora bardziej dostępnym dla większego grona widzów. Bilety na wszystkie seanse będzie można kupić za jedyne 5 zł!

Od października 2016 do maja 2017 w „Klubie Seniora” zaprezentujemy osiem znakomitych filmów wybitnych francuskich twórców, takich jak: Marcel Carné, Jean Renoir, François Truffaut, Jacques Tati, Henri-Georges Clouzot, Alain Resnais, René Clément oraz Jean-Luc Godard. Każde z comiesięcznych spotkań rozpocznie się miniwykładem, podczas którego nasi widzowie dowiedzą się więcej o tym, jak powstawało prezentowane dzieło, a także co sprawiło, że jego twórcy na zawsze zapisali się na kartach historii kinematografii.

Nasze comiesięczne spotkania rozpoczniemy jednym z najwybitniejszych dzieł powstałych w okupowanej Francji – Wieczornymi gośćmi w reżyserii Marcela Carnégo (autora słynnych „Komediantów”). Ten kostiumowy film, który w założeniu miał odcinać się od aktualnych wydarzeń wojennych, okazał się nieoczekiwanie aluzją polityczną, odczytywaną jako opowieść o niezwyciężonym duchu francuskiego narodu. W programie cyklu znajdą się też m. in.: Widmo – kryminał Henriego-Georges’a Clouzota, twórcy wielu znakomitych filmów sensacyjnych i kryminalnych, zawierających doskonale pogłębione portrety psychologiczne postaci zmagających się z intrygującymi dylematami moralnymi. Gorąco polecamy także – Playtime Jacques’a Tatiego, który serca wielu pokoleń kinomanów podbił dzięki stworzeniu postaci niezapomnianego pana Hulota – nieco niezdarnego, przygarbionego mężczyzny w przykrótkim szarym prochowcu, z kapeluszem na głowie i fajką w ustach. W zamierzeniu reżysera jego komedie miały nie tylko bawić widzów, lecz także skłaniać ich do refleksji nad współczesnym światem, w którym pośpiech coraz częściej sprawia, że nie dostrzegamy ludzi potrzebujących naszej, choćby chwilowej, uwagi.

To tylko część atrakcyjnych filmów, które dla Państwa przygotowaliśmy, a na pierwszy seans zapraszamy już 27 października. Do zobaczenia!

Projekcje odbywać się będą w sali Stolica, początek o godzinie 11.00.

Przed każdym filmem zapraszamy na prelekcję.

Miejsce wydarzenia

Logo: Kino Iluzjon

Kino Iluzjon

Narbutta 50a
00-999 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus