Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-14 16:14:54

Konkurs fotograficzny Discover Europe

2017-03-0100:01 — 2017-03-31 Mercure Grand Warszawa, Warszawa

To już czternasta edycja największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej. Po raz kolejny inspirujemy, odkrywamy i dzielimy się tym, co dla nas najważniejsze – koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Już od 2004 roku jesteśmy

Cena biletu: Wstęp wolny!

Erasmus Student Network Polska jest organizatorem Konkursu Fotograficznego Discover Europe 2017

english version


O KonkursieWyniki 2016KalendariumGaleriaPartnerzyKrok po krokuJury
Podstawowe informacje
Discover Europe 2017
Pozwól nam odkryć Europę widzianą Twoimi oczami!

To już czternasta edycja największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej. Po raz kolejny inspirujemy, odkrywamy i dzielimy się tym, co dla nas najważniejsze – koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Już od 2004 roku jesteśmy tu, by poznawać Wasze wizje Starego Kontynentu, a cel i założenia konkursu od początku pozostają takie same – nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów.
Dowodem szczególnej wartości naszego konkursu jest zdobyta w 2013 roku 2. nagroda w Konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanego przez Parlament Europejski.
Co i jak?
Konkurs dzieli się na cztery kategorie:
Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.
Postcard from Europe, czyli miejsca, które są dla nas najważniejsze.
Surprise me, Europe, czyli studium przypadku i zaskakujących chwil.
Incredible Is Now - W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani i zapracowani. W ciągłej gonitwie umyka nam piękno, które nas otacza. Czasami warto zatrzymać się, dostrzec otaczający nas świat i uchwycić chwilę. Pomoże nam w tym smartfon z dobrym aparatem, taki jak ASUS ZenFone 3. Wykonany z dbałością o szczegóły, nie tylko zachwyca stylem, ale także mocą. Pokaż nam co Ciebie zachwyca w życiu codziennym – możesz to zrobić za pomocą klasycznej fotografii lub wykorzystaj nowe możliwości jakie oferują smartfony i przygotuj gif lub timelapse.
Przebieg:
1. Etap regionalny – w każdym z dwóch regionów, na które dzielimy Polskę, jury wybiera 10% zdjęć, które następnie przejdą do etapu centralnego. Ponadto z wybranych zdjęć dodatkowo wyłaniane są po 3 z każdej kategorii, które zostaną nagrodzone na galach regionalnych.
2. Etap centralny – z wybranych podczas etapu regionalnego zdjęć nagradzane są po 3 z każdej kategorii konkursowej. Zwieńczeniem etapu centralnego jest uroczysta gala z wręczeniem nagród i wernisażem.
Uwaga: zdjęcia nadesłane z zagranicy biorą udział tylko w etapie centralnym!

Miejsce wydarzenia

Logo: Mercure Grand Warszawa

Mercure Grand Warszawa

ul. Krucza 28
Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus