Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-14 20:20:21

Koncert: Pieśni i opowieści ze stepu

2017-03-2018:00 Tarabuk. Księgarnia i kawiarnia, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na piękne, karmiące spotkanie z opowieścią, legendą, bajkami, muzyką, etnicznymi instrumentami oraz ze śpiewem gardłowym...

Cena biletu: 20 PLN

Serdecznie zapraszamy na piękne, karmiące spotkanie
z opowieścią, legendą, bajkami, muzyką, etnicznymi instrumentami oraz ze śpiewem gardłowym...

Swoimi opowieściami będą rozgrzewać nasze serca: Jacek Marchwadzki (bajki, baśnie, opowieści, legendy) oraz
Aidys Norbu przybyły z Tuwy w Południowej Syberii (śpiew gardłowy, tradycyjne instrumenty).

Opowieści rozbrzmiewać będą przy akompaniamencie cudownego śpiewu gardłowego oraz przeróżnych instrumentów przywiezionych z Tuwy w samiuśkiej Syberii, która jest kolebką szamanizmu.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W TARABUKU
w Teatrze Lalka w samym centrum Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, wejście od ul. Świętokrzyskiej (blisko stacji metra Świętokrzyska-wyjście nr 6)
cena biletu 20 zł
bilety dostępne na 30 min. przed koncertem
konieczna rezerwacja: tarabuk@tarabuk.pl
liczba miejsc jest ograniczona

"Nasze opowieści ze Stepu to mozaika głosu, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów oraz odgłosów natury oraz ich naśladowanie i odtwarzanie wyrażone niezwykłym śpiewem gardłowym. Opowiadanie to wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiego jeziora pełnego tajemnic. Na chwilę opuszczamy tę baśń którą nazwaliśmy własną, tę zatytułowaną naszym imieniem, i przenosimy się w świat równoległy, który istnieje, by zaczerpnąć: każdy co innego, tego czego potrzebuje.

Kwan Um znaczy postrzegać dźwięk...Co jest zatem dźwiękiem Wszechświata?
Na to i inne pytania postaramy się opowiedzieć, zaśpiewać i zagrać...Wam już niebawem..."


Aidys Norbu (śpiew gardłowy-khoomei, igil, khomus) pochodzi z Południowej Syberii,z Republiki Tuwińskiej. Muzyki uczył się sam, gdyż, jak mówi, „śpiew to naturalna część życia”. W 2009 roku występował z grupą: Damarak. Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych w 2011 roku współpracował z Teatrem Sacred Theatre Collective. Obecnie pracuje w Tuwińskim Centrum Kultury w Kyzylu.

Jacek Marchwadzki(Gak Haeng - Oświecone działanie) wykształcił się na czeladnika w zawodzie piekarz oraz na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania i Marketingu na menadżera, by w końcu trafić do koreańskiej szkoły zen Kwan Um, gdzie po 10 latach treningu został nauczycielem Dharmy w treningu zen.
Sztuka opowieści przyszła do niego sama. Opowiadał na Festiwalach w Poznaniu (Noc 1001 Baśni) i Warszawie (Open Heart Festiwal), również w Magicznym Domku (Baśnie dla dorosłych), a ostatnio opowiada również dla dzieci.

Miejsce wydarzenia

Logo: Tarabuk. Księgarnia i kawiarnia

Tarabuk. Księgarnia i kawiarnia

ul. Browarna 6
Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus