Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-16 16:34:37

Makoto Kuriya - samurai jazz. Koncert fortepianowy solo

2017-03-2819:00 Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, Warszawa

Agencja Muzyczna zaprasza 28 marca br. do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej na koncert jednego z...

Cena biletu: 30 zł

Agencja Muzyczna zaprasza 28 marca br. do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej na koncert jednego z najpopularniejszych obecnie pianistów jazzowych w Japonii - Makoto Kuriya.

Mecenas koncertu: Mitsubishi Motors

Wykonawcy:
Makoto Kuriya - fortepian
Goście:
Jerzy Małek - trąbka
Andrzej Święs - kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja


Program:
Pianista wykona własne utwory i znane wszystkim standardy jazzowe w nowych interpretacjach na fortepian solo.

Makoto Kuriya
Urodzony w Kobe w Japonii, ukończył West Virginia University, studiował również na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie współpracował z Nathanem Davisem. Lata 80. w większości spędził w Stanach Zjednoczonych gdzie m.in koncertował z zespołem Chucka Mangione, dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody „Grammy”. Współpracował w tym czasie z takimi artystami jak Donald Byrd, James Moody, Toots Thielmans i Curtis Fullet.
Od 2001 r. Kuriya kompomuje i jest producentem Ken Hirai – odnoszącego ogromne sukcesy japońskiego artysty muzyki popularnej. W 2002 r. skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu “Nitaboh”, która została nagrana z udziałem z Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2004 r. Kuriya zaprosił do współpracy Harbie Hancocka, z którym wystąpił na Tokyo Jazz Festival.
W kolejnych latach koncertując na całym świecie, wziął udział w wielu projektach m.in. z saksofonistą Masataka Hirano przy albumie "Jurassic: Masataka Hirano Meets Makoto Kuriya”, uhonorowanego wieloma nagrodami.
W 2011 r. z okazji 20-lecia debiutu płytowego ukazał się album “Art for life”, do udziału w którym zaprosił 27 artystów. W 2013r. zaproszony do współtworzenia Makoto Kuriya & Sylwester Ostrowski Quintet, z którym nagrał płytę “Just music” wielokrotnie występował w Japonii, i w Polsce. Aby uczcić 120-lecie relacji dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Brazylią, zrealizował z brazylijską wokalistką Joyce Moreno trasę koncertową w Brazylii. Wydany wiosną 2016 r. nagrany w systemie DSD album zespołu Threesome “Cubic Magic” otrzymał nagrodę “Professional Music Recording Award of Japan“ Japońskiego Stowarzyszenia Studiów Nagraniowych. Również nagrany w systemie DSD album “Accoustic Weather Report”, wydany latem 2016 r. przez wytwórnię Sony Records, okazał się być najlepiej sprzedającym się w 2016 r. albumem gatunku jazz & fusion na japońskim Amazonie. Na płycie znalazły się nowe aranżacje utworów, zespołu Weather Report. Obecnie Kuriya jest również dyrektorem muzycznym programu TV “Jazzy Live Show”.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem

Miejsce wydarzenia

Logo: Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

ul. Myśliwiecka 3/5/7
00-977 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus