Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Pod patronatem serwisu Gdzieco.pl (zobacz wszystkie).
Dodano: 2017-03-09 11:03:11

Krzysztof Grzondziel. Auto-lustracja - wystawa w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

2017-03-31 — 2017-05-21 Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Warszawa

Od 31 marca 2017 w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przy ul. Koziej 11 w Warszawie będzie można oglądać prace Krzysztofa Grzondziela – uznanego polskiego karykaturzysty, rysownika, malarza i grafika. Indywidualna wystawa artysty jest nagrodą Muzeum

Cena biletu: Wstęp wolny!

Krzysztof Grzondziel to rysownik, malarz, grafik, karykaturzysta i portrecista, jeden z najbardziej wyrazistych twórców ostatnich lat. W swoich pracach, poruszających różnorodną tematykę, często łączy jaskrawe, krzykliwe barwy z ciepłymi, subtelnymi odcieniami, wywołując w ten sposób u odbiorcy często skrajne emocje. Na ekspozycji zobaczymy ok. 50 prac starannie wyselekcjonowanych z bogatej kolekcji autora.
Jako karykaturzysta zadebiutował w czasopiśmie „Karuzela” w 1978 roku. W 2002 roku odbyła się jego pierwsza indywidualna wystawa w legnickiej Galerii Sztuki. Brał udział w wielu wystawach rysunku satyrycznego w Polsce i za granicą. Zdobył liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, Galerii Satyrykonu w Legnicy, Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Jako druga przy ul. Koziej 11 zaprezentowana zostanie wystawa „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2016”, pokaz najlepszych rysunków satyrycznych ubiegłego roku.
Uroczysty wernisaż odbędzie się 30 marca 2017 r. w siedzibie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.

Więcej informacji na www.muzeumkarykatury.pl.

Miejsce wydarzenia

Logo: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

ul. Kozia 11
00-070 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus