Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-14 17:05:14

Tatrofonia i Bałtykofonia - VI Wiosna Puzonistów i Tubistów

2017-04-2319:00 Forteca Kręgliccy, Warszawa

Niepowtarzalny koncert, który zostanie zagrany na tubach i puzonach kusi Tatrofonią-historią prawdziwą i Bałtykofonią-legendą muzyczną. Uwieść dało się już gros muzyków przybywających na to wydarzenie całego kraju, jak Polska długa i szeroka! Przybądź i T

Cena biletu: 30 PLN

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie amfiteatr, niech to będzie na przykład Koloseum. I wyobraźcie sobie, że widowisko sceniczne, przewrotnie, odbywa się na okalającej arenę widowni, a Wy – widzowie – śledzicie poczynania artystów z centralnego punktu budowli.
A teraz otwórzcie oczy i wczytajcie się w zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami, unikatowego festiwalu.
Bowiem już 22 i 23 kwietnia, pod szyldem VI Wiosny Puzonistów i Tubistów, odbędą niepowtarzalne widowiska muzyczne z clou programu w postaci finałowego koncertu, podczas którego zaprezentowane zostaną dwa obszerne utwory Piotra Wróbla – kompozytora i puzonisty, twórcy m.in. festiwali z cykli Wiosna Puzonistów i Tubistów oraz Jesienna Noc Puzonu i Tuby.
„Tatrofonia” i „Bałtykofonia”, bo o nich mowa, to kompozycje przeznaczone na niebywałą mnogość puzonów i tub.
Pierwszy utwór zainspirowały tragiczne wydarzenia podczas wyprawy kompozytora do Doliny Białej Wody w Tatrach. Przebiegającą w sielskich okolicznościach przyrody, lekką wycieczkę brutalnie przerwał zbiegający z gór taternik– świadek śmiertelnego upadku ze szczytu Mała Wysoka 28-letniej turystki. Spotkanie z taternikiem zaważyło nad dalszą częścią eskapady, a przejmujące wydarzenie, spotęgowane poprzez obcowanie z pięknymi, choć nieruchomymi, surowymi, być może zaklętymi Tatrami, pchnęło Piotra Wróbla do oddania emocji tej wyprawy w kompozycji, którą zatytułował „Tatrofonia”.
Bohaterka drugiej części koncertu – „Bałtykofonia” to z kolei Legenda Muzyczna ze słowami Anny Gryczko, czytana przez znakomitego aktora filmowego, teatralnego i dubbingowego – Przemysława Bluszcza. Historia o skomplikowanych relacjach Bałtyku z Plażą i… Wiatrem zostanie opowiedziana w anturażu muzyki ilustracyjnej granej przez - oczywiście! - puzony i tuby.
A teraz – uwaga! - wracamy do wizji odwrotnego ustawienia widowni względem sceny. Bo właśnie w takim układzie odbędzie się koncert. Uzyskany dzięki temu zabiegowi, stereofoniczny odbiór dźwięków płynących z czar instrumentów dętych, docenić powinni najbardziej nawet wybredni słuchacze. A nawiązania do ogromnego wachlarza gatunków muzycznych – muzyki góralskiej i podhalańskiej, jazzu, muzyki filmowej i innych – dotrą do zgromadzonych ze wzmożoną mocą, niosąc ze sobą zarówno wzruszenie, smutek i lęk, jak również radość, spokój i ukojenie.
Całości dopełni wystawa obrazów Anny Gryczko nawiązujących do Bałtyku i Tatr.
W przededniu tego wyjątkowego koncertu, organizator zaprasza na, cieszący się zawsze entuzjastycznym przyjęciem flash mob oraz koncert rewelacyjnego puzonisty – Pawła Niewiadomskiego i jego kwartetu.

VI Wiosna Puzonistów i Tubistów:
22 kwietnia 2017r. (sobota)
• FLASH MOB, Skarpa Nadwiślańska nad Multimedialnym Parkiem Fontann, godz. 19:00
• PAWEŁ NIEWIADOMSKI QUARTET, Club Teatr Mały, ul. Żurawia 22, godz. 21:00, wstęp wolny
23 kwietnia 2017 r. (niedziela)
• „TATROFONIA” i „BAŁTYKOFONIA”, Forteca Kręgliccy, ul. Zakroczymska 12, godz. 19:00, wstęp: 30 zł

Miejsce wydarzenia

Logo: Forteca Kręgliccy

Forteca Kręgliccy

Zakroczymska 12
00-225 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus