Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-12 15:36:38

Międzynarodowy Konkurs Na Plakat Filmowy 2017

2017-05-12 — 2017-05-23 Dom Kultury Zacisze, Warszawa

Dom Kultury Zacisze wraz z Filmoteką Narodową i Warszawską Szkołą Filmową organizuje Międzynarodowy Konkurs na Plakat Filmowy adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce oraz polskich szkół w Holandii, Belgii, Anglii, Białorusi, Li

Cena biletu: Wstęp wolny!

Termin nadsyłania prac: do 23 maja 2017
Wręczenie nagród: 12 czerwca 2017

Dom Kultury Zacisze wraz z Filmoteką Narodową, Warszawską Szkołą Filmową organizuje Międzynarodowy Konkurs na Plakat Filmowy skierowany do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, uczęszczających do szkół w Polsce oraz polskich szkół w Holandii, Belgii, Anglii, Białorusi i Litwie i w wielu innych krajach. Przedmiotem konkursu jest plakat stworzony do jednego z pięciu filmów: „Człowiek z marmuru", „Eroica", „Szczurołap", „Urząd", „Defilada". Prace oceniać będą:
Andrzej Pągowski
Krzysztof Hejke
Marek Pawłowski
Dorota Petrus.

Andrzej Pągowski: W dzisiejszych czasach młodzież pozbawiona jest edukacji estetycznej, każdy projekt który pozwala jej zapoznać się z dorobkiem kulturowym jest bardzo ważny. W przypadku plakatu tradycje i jakość polskiej szkoły plakatu powoduje, że każda próba odzyskania dawnej świetności jest godna poparcia. (…) Należy młodym ludziom uświadomić i wskazać różnicę między profesjonalnym projektem a komercyjną reklamową szmirą. To jak wychowamy młodych ludzi, zaowocuje w przyszłości świadomymi odbiorcami sztuki.

Zobacz:
Regulamin Konkursu
Karta zgłoszenia

Więcej: www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3562

Miejsce wydarzenia

Logo: Dom Kultury Zacisze

Dom Kultury Zacisze

Blokowa 1
03-641 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus