Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-16 15:27:28

Noc Muzeów 2017 Z Pokazem Kostiumów Wsa „Vive La Mode” W Wilanowie

2017-05-2021:00 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Warszawa

Podczas NOCY MUZEÓW 2017 w Warszawie na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się specjalny pokaz kostiumów Wyższej Szkoły Artystycznej pod tytułem VIVE La MODE - czyli Francuzki na polskim tronie.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Podczas NOCY MUZEÓW 2017 w Warszawie na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III
w Wilanowie odbędzie się specjalny pokaz kostiumów Wyższej Szkoły Artystycznej pod tytułem VIVE La MODE - czyli Francuzki na polskim tronie. Ten epokowy pokaz mody obejrzeć będzie można w sobotę, 20 maja o godz. 21:00 w Wilanowie.
- Z przyjemnością po raz kolejny WSA uczestniczy w tym corocznym wyjątkowym święcie kultury, sztuki i nauki jakim jest Noc Muzeów. Wspólnie z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, zapewnimy odwiedzającym podróż w modową przeszłość, tym razem sięgniemy do mody francuskiej, czyli tej uznawanej za wyznacznik stylu na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na pokaz! – mówi Agata Manowska, Dyrektor Artystyczna Wyższej Szkoły Artystycznej.
Pokaz mody jak i całe wydarzenie poprowadzi Agnieszka Dagmara Michalczyk, Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery. Jako modelki wystąpią uczestniczki programu „Debiutantki”. Wcielą się one w postacie pięknych, wytwornych dam i wystąpią w klasycznych barokowych sukniach. Barok to okres w modzie pełen przepychu i teatralnych strojów i takie zaprezentowane zostaną w sobotę.
Kostiumy są ręcznie wyszywane i ozdabiane w pracowni WSA, gdzie studenci dbają o każdy najmniejszy detal. Twórcy podczas pokazu chcą powrócić do tradycji wysokiego krawiectwa, gdzie suknie same w sobie były dziełem sztuki, zaś dla noszącej je damy suknia była wyjątkowa i jedyna. Pokaz ma być odtrutką na wszechobecne powielanie i produkcję masową, a modelki zaprezentują unikatowe stroje.
Jako że barok uwielbiał sięgać po anielską stylistykę, nie zabraknie także strojów nawiązujących do aniołów. Kostiumy powstały w oparciu w wizerunek aniołów, jaki panował w świecie mody, sztuki literatury, zaś finalny efekt na pewno zaskoczy widzów.
Kostiumy zaprezentowane podczas pokazu mody będą wystawione na ekspozycji Zamku w Wilanowie. Ekspozycja udostępniona będzie do ogólnego zwiedzania.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Miejsce wydarzenia

Logo: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Stanisława Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus