Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-06-23 13:08:32

LATO W KOPERNIKU - nie tylko dla dzieci

2017-06-3021:00 — 2017-08-20 Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Kopernik to miejsce dla dzieci? Nie tylko! Przyjdź latem i przekonaj się, jak ciekawie można tu spędzić czas. Przed tobą misja (poza) ziemska. Zobaczysz unikatowe filmy, spotkasz nietuzinkowych naukowców, posłuchasz muzyki pod gwiazdami i samodzielnie...

Cena biletu: brak informacji

Kopernik to miejsce dla dzieci? Nie tylko! Przyjdź latem i przekonaj się, jak ciekawie można tu spędzić czas. Przed tobą misja (poza) ziemska. Zobaczysz unikatowe filmy, spotkasz nietuzinkowych naukowców, posłuchasz muzyki pod gwiazdami i samodzielnie zrobisz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zapowiadają się niezwykle oryginalne wakacje.

Plenerowe kino letnie
Jak wygląda Ziemia widziana z Kosmosu? Co może Cię spotkać na Marsie? Tegoroczne kino letnie Kopernika to autorskie filmy, ukazujące ziemskie fenomeny i poszukujące ich analogii we Wszechświecie. Pokazy odbywają się we wszystkie wakacyjne piątki o godz. 21.00, w parku przy Centrum Nauki Kopernik. Jeśli pogoda nie sprzyja, nie odwołujemy imprezy – przenosimy się do Kopernika! Tradycyjnie, każdemu seansowi towarzyszy spotkanie z naukowcem, zajmującym się na co dzień daną dziedziną.
Wstęp wolny.
Szczegółowy program:
www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/lato/lato-2017/kino17/

Spotkania pod kasztanem
Popołudniowa dyskusja naukowa w plenerze? To doskonały pomysł! Przyjdź do nas w sobotę o 16.00 i poznaj naukowców ze Stowarzyszenia Rzeczników Nauki, którzy opowiedzą o swoich badaniach. Nie tylko kosmicznych.
Wstęp wolny.
www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/lato/lato-2017/rozmowy-pod-kasztanem/

Halo Ziemia
Wyrusz w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata.
Halo Ziemia to najnowszy film, stworzony w planetarium Niebo Kopernika. Pozycja obowiązkowa na wakacje!
www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/halo-ziemia/
Muzyczne wieczory w planetarium
Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy latem do Nieba Kopernika.
Możesz wybrać się na koncerty pod gwiazdami, pokazy muzyczne i laserowe.
Zapewniamy iście niebiańskie doznania!
www.niebokopernika.pl/koncerty/
Letnie Minilaby
Skomponuj własny krem z filtrem UV i nie daj się słońcu! W laboratorium chemicznym rozszyfrujesz tajemnicze oznaczenia kremów, chroniących skórę przed zbyt intensywnym słońcem. Odkryjesz też naturalne substancje, mogące je zastąpić. Jak już złapiesz bakcyla eksperymentowania, możesz odwiedzić pozostałe laboratoria – w fizyce poznać zalety ciekłego azotu, zaprogramować mobilnego robota w robotyce i zobaczyć przeźroczyste stworzenia w biologii. W wakacje laboratoria Kopernika zapraszają na Minilaby przez cały tydzień.
www.kopernik.org.pl/laboratoria/minilaby/

Pozostałe informacje o letnich atrakcjach w Koperniku znajdziesz na: www.kopernik.org.pl/lato-w-koperniku/

Miejsce wydarzenia

Logo: Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus