Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-07-14 08:34:29

Kalos kaghatos / 7 Sztuk Teatru Akt

2017-07-2316:00 Pałac Pod Blachą , Warszawa

W tegorocznym sezonie teatru plenerowego Teatr Akt zaprezentuje wszystkie swoje spektakle na dziedzińcu przed Pałacem Pod Blachą przy Placu Zamkowym w Warszawie. Dodatkowo, każdą prezentację poprzedzi akcja, happening, warsztat lub inna aktywność artystyc

Cena biletu: Wstęp wolny!

W tegorocznym sezonie teatru plenerowego Teatr Akt zaprezentuje wszystkie swoje spektakle na dziedzińcu przed Pałacem Pod Blachą przy Placu Zamkowym w Warszawie. Dodatkowo, każdą prezentację poprzedzi akcja, happening, warsztat lub inna aktywność artystyczna angażująca warszawiaków i zachęcająca do kreatywnego spędzenia czasu.

Kolejny akt cyklu prezentacji 7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy pod znakiem teatru, sportu i kuglarstwa. Na rozgrzewkę przed wieczornym widowiskiem odbędą się warsztaty kuglarskie / godz. 16.00-20.00 /. Zabawy i warsztaty cyrkowe prowadzone będą przez czwórkę artystów cyrkowych, absolwentów Warszawskiej Szkoły Cyrkowej. Pokazy i nauka podstawowych umiejętności sprawnościowych, zręcznościowych i cyrkowych dla wszystkich chętnych: – poruszanie się na szczudłach – jazda na monocyklu- żonglerka piłkami, maczugami, talerzykami – animacja poikami – hula-hop – diabolo- chodzenie po linie.

Teatr Akt w spektaklu plenerowym Kalos kaghatos / godz. 21.00 / sięga do antycznej tradycji łączenia widowisk artystycznych ze sportowymi. Starogrecki wzór kulturowy kalos kaghatos (piękny i dobry) realizuje ideał człowieka odznaczającego się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała. Liczyła się nie tylko wygrana, ale postawa moralna – zmaganie nie tylko z rywalami, ale i z własnymi słabościami. Widowisko łączy ze sobą dość odległe środowiska sportu i sztuki. Przełamuje bariery pomiędzy, tak zdawałoby się dalekimi dziedzinami ludzkiej aktywności, zbliża je do siebie i odmienia sposób postrzegania: sport może być sztuką, sztuka dla sportu. W sferze środków wyrazu spektakl stanowi połączenie różnych dziedzin artystycznej ekspresji (teatr uliczny z elementami pantomimy i teatru ruchu, tańca, wideoartu, plastyki) wzbogaconych o uteatralizowane formy aktywności piłkarskiej. Przedstawienie Kalos kaghatos weryfikuje aktualność sentencji A. Camusa „Wszystko, co na pewno wiem o moralności, o obowiązkach człowieka, zawdzięczam piłce nożnej.”

7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy współfinansuje m.st Warszawa.

Miejsce wydarzenia

Logo: Pałac Pod Blachą

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus