Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-08-10 13:09:11

Jarmark św. Jacka

2017-08-1209:00 — 2017-08-15 Kościół św. Jacka, Warszawa

Jarmark Świętego Jacka to wydarzenie o ponad piętnastoletniej tradycji. W tym roku stoiska handlowe przed kościołem oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 będą zapraszały od 13 do 15 sierpnia.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Jarmark św. Jacka jest corocznym wydarzeniem, przyciągającym wielu warszawiaków i turystów. Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na główny cel Grupy Charytatywni Freta – dożywianie dzieci. We wrześniu, wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, odbędzie już siódmy sezon dożywiania dzieci w szkołach.
W długi sierpniowy weekend plac przed kościołem św. Jacka przy ulicy Freta zajmą stoiska handlowe. Będzie można na nich nabyć m.in. rękodzieło, biżuterię, ozdoby, przetwory domowe oraz książki i płyty winylowe z antykwariatu. Na jednym ze stoisk odbędzie się, znana odwiedzającym Jarmark św. Jacka, fanteria – gdzie każdy los wygrywa. Ci, którym szczęście będzie sprzyjało, mają szansę wygrać zaproszenia do kina, teatru, książki oraz płyty z autografami artystów. Głównymi nagrodami będą trzy pobyty w Manor House SPA – Pałacu Odrowążów w Chlewiskach, siedzibie rodowej św. Jacka. Odwiedzający Jarmark po udanych zakupach będą mogli odpocząć w charytatywnej kawiarni, gdzie czekają na nich napoje i domowe ciasta.

W niedzielę 13 sierpnia na Jarmarku pojawi się specjalne stoisko z pierogami. Pomysł nawiązuje do legendy dominikańskiej, wedle której podczas głodu po najazdach tatarskich w 1240 r. św. Jacek Odrowąż karmił ubogich pierogami.

W tym roku po raz pierwszy Jarmarkowi Św. Jacka towarzyszył będzie „Festiwal Książki Dominikańskiej”. Na jednym ze stoisk będzie można zakupić książki wydawnictwa „W drodze”. 13 sierpnia o godzinie 13.00 odbędzie się tam spotkanie z Elżbietą Wiater autorką książki „Wypisz, wymaluj”, a 15 sierpnia będzie można spotkać o. Jacka Salija. W ramach festiwalu odbędzie się również spotkanie z osobami, które na co dzień pomagają potrzebującym. 13 sierpnia o godzinie 16.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. Dominikanów rozpocznie się spotkanie pt. „Dobrozaczynanie, czyli o stawianiu pierwszych kroków w dobroczynności”, w którym wezmą udział Wiktoria Siedlecka-Dorosz, jedna z organizatorek akcji Wymiana Ciepła, Aleksandra Kamińska, założycielka Zupy na Monciaku z Sopotu, Marzena Harasiuk ze Stowarzyszenia Zupełne Dobro z Rzeszowa, oraz Marzena Michałowska i Anna Stadnicka z grupy Charytatywni Freta. Z kolei 15 sierpnia o godz. 16:45 również w Sali Prowincjalskiej będzie można spotkać się z Grzegorzem Łapanowskim, kucharzem, edukatorem, założycielem Fundacji Szkoła na Widelcu i Food Lab Studio, autorem książek m.in. “Wzór na smak”.

Jarmarkowi św. Jacka będzie towarzyszyła Strefa Dziecka. W niedzielę 13 sierpnia w ogrodzie Fundacji Sto Pociech od godziny 11:30 do 16:30 na dzieci i ich rodziców będzie czekało wiele atrakcji. Będzie można wziąć udział w warsztatach szycia misiów, obejrzeć pokaz tworzenia baniek mydlanych a następnie samodzielnie je puszczać, a także nauczyć się wyrabiać mydełka glicerynowe. Udział w warsztatach jest bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

16 sierpnia o godz. 19:30 w kościele św. Jacka odbędzie się koncert charytatywny na którym wystąpią Mikromusic Acoustic Trio. Tworzą je Natalia Grosiak – śpiew i ukulele, Dawid Korbaczyński – gitara akustyczna oraz Robert Szydło – gitara basowa. Taki skład, część zespołu Mikromusic, powstał z myślą o kameralnych koncertach. Podczas koncertu zespołowi Micromusic Acoustic Trio będzie towarzyszył gość specjalny – Skubas. Cegiełki w cenie 40 złotych będzie można nabyć od 12 sierpnia na Jarmarku oraz przed koncertem. Każda z nich umożliwi wykupienie ośmiu obiadów szkolnych dla dzieci objętych programem dożywiania w szkołach, realizowanym przez grupę Charytatywni Freta.

Szczegółowy program Jarmarku św. Jacka jest dostępny na stronie www.jarmarkjacka.blogspot.com

Miejsce wydarzenia

Logo: Kościół św. Jacka

Kościół św. Jacka

ul. Freta 10
Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus