Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Ostatnia aktualizacja: 2016-09-08 10:00:14
Logo: Klub Proxima

Klub Proxima

Opis

Budynek klubu Budynek klubu "Proxima" Maciej Maleńczuk na koncercie w klubie Maciej Maleńczuk na koncercie w klubie "Proxima"

Klub Proxima (Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego) – klub studencki w Warszawie mieszczący się przy ul. Żwirki i Wigury 99a. Właścicielem klubu jest Fundacja na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego "Universitatis Varsoviensis".

Działalność

Działalność klubu skupiona jest wokół muzyki rockowej i jej pochodnych[2]. Klub posiada pomieszczenia, sprzęt nagłośnieniowy i oświetlenie sceniczne pozwalające na organizowanie co roku kilkudziesięciu koncertów grup rockowych polskich i zagranicznych oraz prowadzenie paru cyklicznych imprez muzycznych. Z infrastruktury "Proximy" zarówno do ćwiczeń jak również podczas sesji nagraniowych korzystają młode grupy muzyczne, nie tylko studenckie. W klubie odbywają się także konkursy i przeglądy muzyczne, m.in. jednodniowy festiwal PRL - Punk Rock Later. Oprócz koncertów, odbywają się tu również imprezy wydziałowe, bale i studenckie imprezy zamknięte. Dla kibiców sportowych klub organizuje również transmisje ważniejszych rozgrywek na telebimie.

Historia

Klub Proxima istnieje od ok. 1977 r. W 1993 r. Uniwersytet Warszawski użyczył budynek klubu Fundacji Samorządu Studentów UW, która w ciągu dwóch lat przeprowadziła remont i przebudowę ze środków własnych oraz dotacji z MEN i Zarządu Miasta Warszawy. Regularną działalność klubu, w takiej formie jak obecnie, datuje się na październik 1996 r. W latach 1997-2000 przygotowana zostało profesjonalne studio nagrań dzięki czemu udostępniono młodym zespołom salę prób muzycznych wraz z możliwością nagrywania płyt demonstracyjnych. W latach 2000-2005 w "Proximie" organizowanych było rocznie 35-50 koncertów zespołów z czołówki polskiej sceny rockowej.

Wydarzenia

Mapa

większa mapka